Exekuce a odstupné - na jaký podíl odstupného má bývalý zaměstnanec právo?

1 odpověď

Dobrý den.
máme zaměstnance, který dal ze zdravotních důvodů výpověď (16.9.2018) a končí ihned. Náleží mu náhrada mzdy ve výši dvou mezd. Tento zaměstnanec má zároveň na sobě exekuce.
Dočetla jsem se, že v případě výplaty odstupného se v měsíci výplaty nezabavitelná částka násobí počtem měsíců odstupného. Bohužel v tomto případě se nejedná o odstupné, ale náhradu mzdy. Budu i v tomto případě nezabavitelnou částku násobit 2x? Děkuji za radu.

Dobrý den, domnívám se, že náhrada mzdy (ve smyslu náhrada při nemoci, za dovolenou) zůstává v režimu mzdy i postižení této náhrady, kdy vždy za každou mzdu (náhradu mzdy) musí zůstat zaměstnanci nezabavitelné minimum.