Vymáhání zbytku dluhu po konkurzu dlužníka - může to věřitel udělat?

1 odpověď

Dobrý den,
jsem téměř po konkurzu, zbylo docela dost dluhů, tolik kolik rozhodně nejsem schopen uhradit. Nutno podotknout, že velká většina jsou úroky a náklady exekutorů.
V konkurzu byla zcela uhrazena první zajištěná pohledávka. Další, zdravotní pojištění a sociální částečně uhrazeno. Zbylé pohledávky taky jen částečně.
První otázka jak teď postupovat?
Druhá: Mohou teď neuspokojení věřitelé, kteří se již dříve do konkurzu přihlásili nárokovat celou nezaplacenou částku, nebo jen část? (myslím tím v mém případném ins. řízení)

Dobrý den,
ohledně první otázky, tedy dalšího postupu, Vám mohu poradit pouze podat návrh na povolení oddlužení, jste-li schopen splnit zákonné požadavky na jeho povolení.
Věřitelé mohou dále uplatňovat vše, co jim nebylo dosud uhrazeno, a to včetně příslušenství (např. úroky z prodlení), které přirostly během trvání konkursu.