Zastavení stavby po vydaném povolení z důvodu protestu souseda

1 odpověď

V červenci 2018 nám stavební úřad, tedy SÚ vydal povolení k ohlášení stavby. Soused souhlasil se stavbou v lednu 2018. V září byla stavba zahájena a po dokončení a zaplacení základové desky SÚ zastavil pokračování ve stavbě z důvodů sousedova odvolání ze si stavbu nepřeje. Čeká se na vyjádření z krajského SU. Soused měl 6 měsíců přístup k dokumentům na SU aby si ujasnil detaily o stavbě, což neučinil. Odvolává se že jeho manželka nepodepsala souhlas a že je tedy neplatný. Nevím jak se můžu bránit, jaké mám právo. Stavíme garáž s 2NP pro rodinnou rekreaci. Bylo proveden přezkum, možná 2, a nebyly shledány žádné nedostatky. Prosím poraďte.
Na stavebním úřadu, tedy SÚ se říká že krajský to asi zamítne.

Dobrý den.
Váš dotaz se netýká výkonu exekuce ani oblasti insolvence (insolvenčního řízení). Dotaz proto prosím uložte do formuláře na stránce http://www.poslatdotaz.cz
Dotazy přijímáme každý lichý týden v pondělí po 10. hodině.
Máte také možnost zeptat se právničky v online chatu. Ten je k dispozici každý sudý týden v sobotu mezi 9. -11. hodinou na stránce
http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/chat.html.