Zastavení neoprávněné exekuce a vymáhání nákladů exekuce zpět od exekutora

1 odpověď

Dobrý den,
v mém případě jde o neoprávněnou exekuci, která byla k 1.3.2018 zastavena. V současné době požaduji po exekutorovi vrácení nákladů za řízení této neoprávněné exekuce. Původní úvěr u Komerční banky i s úroky byl přeplacen o cca 73.000 Kč + náklady na řízení exekuce 17.012 Kč, tedy celkem 90.000 Kč. Na všechny tyto skutečnosti mám patřičné doklady. Můj dotaz se týká toho, zda mohu požadovat vrácení nějaké části peněz po firmě, která tuto pohledávku v určité fázi, kdy jsem neplatil převzala a navršila původní částku o nemravné úroky+smluvní pokuty.

Děkuji a přeji hezký den.