Může exekutor zabavit auto i když ho potřebuji na cesty do práce ?

1 odpověď

Dobrý den. Exekutor mi chce zabavit staré auto. Může to udělat i přesto, že mám atypickou pracovní dobu (od 2 hodiny ranní) a mám i potvrzení zaměstnavatele, že je vlastní auto nutné?
Děkuji, Luboš.

Dobrý den, exekutor může vést exekuci všemi zákonnými způsoby, mezi které patří i exekuce prodejem movitých věcí. Žádná zákonná výjimka ohledně automobilu jako nutného prostředku pro dojíždění do práce v zákoně není; exekutor jej tak může zabavit a prodat dle jeho uvážení.