Exekuce bez upozornění

1 odpověď

Dobrý den, 12/2018 mi byl zaslán rozsudek soudu, kde mi bylo uloženo zaplatit náhradu škody a poplatky protistraně. Můj advokát nereagoval na můj dotaz jakým způsobem platit a 2/2019 mi přišla exekuce. Je povinností protistrany vyzvat k úhradě škody a zaslání informací jakým způsobem a kam uhradit? V řízení jsem byla zastupována advokátem. Je možné se nějak v exekuci bránit?
Děkuji za odpověď

Dobrý den, v případě pravomocného rozsudku již není dle současné judikatury povinnost věřitele zasílat dlužníku výzvu, neboť o povinnosti hrazení dluhu musel vědět. Pokud jste neuhradila peněžité plnění v tzv. pariční lhůtě (lhůtě k zapalcení stanovené soudem), oprávněný podal exekuční návrh po právu a Vy musíte nyní hradit svůj dluh i náklady exekuce. Pokud jste v této věci zastupována, obraťte se o další informace na Vašeho právního zástupce.