Insolvenční správce dopis

1 odpověď

Dobrý den chtěl bych se zeptat 20.2.2019 mi došel dopis od insolvenčního správce FARADAY že po mě chtějí auto co jsem koupil z autobazaru a že to auto patři nějaké firmě co jim dluží měl jsem ho odvést do 22.2.2019 ale auto stejně nejede jsou rozbité vstřiky tak jsem volal FARADAY že jim ho nedoručím no tak mi řekl ať to pošlu písemně to jsem poslal a teď bych chtěl podat žalobu nebo odvolání nebo tak něco na soud aby se to řešilo jinak mi ho vezmou ale já to auto platil a je moje tak nevím jak to mám napsat tomu soudu že se odvolávám nebo jestli mam podat nějakou žalobu nevím mohli by jste mi prosím poradit co mám dělat? mam to poslat do 30 dnů jinak
je prý majetek označený pojat oprávněně jenže to auto jsem koupil je na mě napsané přepsané všechno ale prý mi nepatři tak nevím co a jak moc děkuji kdyby jste odpověděli děkuji moc

Dobrý den,
pokud Vás vyzval insolvenční správce Mgr. Janků (společnost FARADAY v. o. s.) k vydání vozidla, je třeba insolvenčnímu správci, potažmo insolvenčnímu soudu příslušnému v daném řízení, prokázat, že vlastnické právo k vozidlu náleží Vám.
Předpokládám, že doručený dopis od insolvenčního správce byl označen jako Vyrozumění o soupisu majetku do majetkové podstaty s poučením dle ust. § 224 a 225 insolvenčního zákona. Jedinou obranou proti takovému vyrozumění je podání žaloby na vyloučení majetku (vozidla) z majetkové podstaty dlužníka, a to ve lhůtě 30 dnů ode dne, kdy Vám bylo insolvenčním správcem vyrozumění doručeno.
V tomto ohledu doporučuji se obratem obrátit na některého z advokátů, který Vám bude schopen s žalobou pomoci. Jejich seznam najdete na webu: http://vyhledavac.cak.cz/
Pokud se rozhodnete žalobu nepodat, i tak platí, že nejste povinen vozidlo správci kamkoliv dovézt a insolvenční správce si jej má zajistit na své náklady.