promlceni exekucez r. 2003

3 odpovědi

Dobry den. Muj dluh vznikl nezaplacenim najmu pronajatych nebytovych prostor v roce 1998. Celkova vyse neuhrazeneho najmu byla 30791kc. Najem ve vysi 30791kc byl uhrazen v r. 2005. V najemni smlouve byl zakotven sankcni urok ve vysi 0,5% denne z neuhrazene castky najmu. Diky tomu dosahl dluh vcetne odmeny exekutora celkove vyse 345 118 kc. Od uhrazeni najmu v kvetnu 2005 se nedelo nic do kvetna 2016 kdy mi dobehla starobni penze a vyplatu davky ve vysi 100 000, -kc mi exekutor JUDr. Ales Bayer (povereny vymahanim exekuce) zabavil.
K 25.02.2019 mi byly exekutorem JUDr. Alesem Bayerem obstaveny me ucty u FIO banky a je po me pozadovano uhrazeni castky 261 992,96 Kc jako uhradu zbytku dluhu.
12.10.2000 vydal soud v Mlade Boleslavi platebni rozkaz c. j. 40 Ro 99/2000-35 a dne 13.05.2003 c. j. Nc 1288/2003 vydal okresni soud v Semilech usneseni o narizeni exekuce.

Moje odvolani proti rozsudku v okresniho soudu Semilech bylo 21.09.2004 odmitnuto. Zadost o prominuti platby uroku vzniklych prodlenim v placeni najmu bylo rovnez Spravou vojenskeho bytoveho fondu Praha kde jsem si nebytovy prostor pronajal rovnez odmitnuto.

Chci se zeptat zda je mozne zastavit exekuci z duvodu promlceni nebo nejakym zpusobem alespon snizit vysi vymahane castky 261 992,96 kc ktera vznikla uplatnenim sankcniho uroku ve vysi 0,5% z neuhrazeneho najmu denne.

Predem dekuji za odpoved.

S pozdravem

Jan Rosak

Dobrý den, pokud byla exekuce zahájena v roce 2003 a dosud běží, promlčecí lhůta se staví a neběží, čili dluh promlčen není. Přestože Vám oprávněný odmítl vyhovět a prominout Vám platbu příslušenství v uvedené výši, doporučovala bych Vám podat návrh na zastavení exekuce do této částky s odůvodněním, že jde o úrok v nepřiměřené výši, tedy v rozporu s dobrými mravy. O Vašem návrhu podaném soudnímu exekutorovi by rozhodoval exekuční soud.

Dobry den, chtel bych se zeptat, co mam delat kdyz exekutor nekona. Jsem zamestnany, volal jsem exekutorovy zda by byl ochotny pristoupit na splatkovy kalendar, to odmitl, s tim ze mi posle exekuci na plat, ale je to jiz sesty mesic a nic do zamestnani neposlal. Tak jsem se chtel zeptat zda mam moznost jak ho "donutit", aby z platu strhaval. Bojim se totiz ze mi zbytecne rostou penale. Dekuji

Dobrý den, exekutor musí vést exekuci rychle a účelně, tj. pokud Vám nepostihl mzdu ani jiný majetek, Váš dluh se nesplkácí a Vy máte oprávněně za to, že se Vám zvyšují úroky či jiné příslušenství včetně nákladů exekutora, doporučila bych Vám zaslat oficiální písemnou výzvu exekutorovi, aby postihl Váš majetek (Vaši mzdu) a pokud na ni nebude v přiměřené době reagovat, pošlete písemnou stížnost na dohledový orgán (Ministerstvo spravedlnosti ČR nebo Exekutorská komora ČR), který může zjednat nápravu. Rovněž by v uvedeném případě přicházela v úvahu náhrada škody (neúčelně navyšované úroky z něčinnosti exekutora), žádost se podává písemně na Ministerstvu spravedlnosti ČR, svůj nárok však musíte prokázat.