výpočet výše odměny IS z peněžněním majetku

1 odpověď

Dobrý den, prosím jaká je výše odměny ze zpeněžnění majetku (prodeje domů) a to jak zajištěným tak i nezajištěným věřitelům. Oba druhy pohledávek jsou v rozmezí do 1 milionu. Děkuji

Dobrý den,
odměna insolvenčního správce ze zpeněžení nemovitého majetku je určena vyhláškou č. 313/2007 Sb.
U zpeněžení předmětu zajištění činí odměna správce 9 % z výtěžku zpeněžení (plus 21 % DPH, je-li správce jeho plátcem) dle ust. § 1 odst 2 vyhlášky.
U zpeněžení nezajištěné věci činí odměna správce 25 % z výtěžku zpeněžení v rozmezí 0 – 500 tis. Kč anebo 125 tis. Kč + 20 % z ceny přesahující částku 500 tis. Kč v případě, že výtěžek zpeněžení se nachází v pásmu 500 tis. až 1 mil. Kč (plus 21 % DPH, je-li správce jeho plátcem) dle ust. § 1 odst. 3 vyhlášky.