Svatba a exekuce

3 odpovědi

Chtěl bych se zeptat pritelkine má exekuci na plat dluh jí vznikl ještě deiv než jsme se poznali dluh se jí normálně strhává z výplaty. V červenci máme mít svatbu a mě zajímá jestli může pak být po sňatku exekuce i na můj plat?

Dobrý den, exekuci je možno dle současného znení zákona (občanský soudní řád) vést i přikázáním pohledávky z účtu manžela povinného. Dle nového občanského zákoníku platí, že je možno postihnout majetek ve společném jmění manželů i pro dluh, který vznikl jednomu z manželů před vstupem do manželství. Je tak skoro jisté, že Váš plat bude po vstupu do manželství postižen.

Dobry den a da se to nejak osetrit predsvstebni smlouvou?

Dobrý den, smlouva o úpravě majetkových poměrů budoucích manželů by v tomto případě ěsituaci řešit mohla, musela by být však před vstupem do manželství registrována v Registru vedeném Notářskou komorou. V dalším Vám doporučuji obrátit se na kteréhokoliv notáře, který tyto smlouvy formou notářského zápisu sepisuje.