Ukončena insolvence a následná exekuce

1 odpověď

Dobrý den, ma dotaz ohledně úspěšně ukončené insolvence mi po dvou měsících od ukončení přišel exekuční příkaz na srážky ze mzdy. poslal jsem zadost o zrušení exekuce danemu exekutorovy, druhy jsem exekutorovy volal a bylo mi receno ze oprávněný nesouhlasí s usnesenim soudu o mem osvobozeni od placení zbytku dluhu a ani s moji žádosti o zrušení exekuce a ze mi musi zaměstnavatel provádět srážky z platu. tato exekuce byla z roku 2010 tedy 3 roky pred mou insolvenci a po schválení insolvce a 30 denni lhůtě přihlásit svou pohledavku tak neucinil. jsem bezradny a vubec nevim co mam teď ještě dělat. predem moc děkuji za odpověď

Dobrý den, pokud se věřitel do insolvenčního řízení nepřihlásil, jeho pohledávka za Vámi zanikla. Pokud jste podal návrh na zastavení exekuce z uvedeného důvodu a oprávněný nesouhlasí, bude o Vašem návrhu rozhodovat exekuční soud. Do doby jeho pravomocného rozhodnutí soudu Vám zaměstnavatel bude strhávat srážky ze mzdy. Můžete však předejít tomu, aby sražené peníze soudní exekutor zasílal oprávněnému (neboť zpětný zisk i pokud uspějete je velice komplikovaný) a to návrhem na odklad exekuce z důvodu pravděpodobnosti jejího zastavení. Svůj návrh na odklad exekuce zašlete bezodkladně soudnímu exekutorovi; o návrhu bude pravděpodobně rozhodovat exekuční soud (pokud nebude exekutor s návrhem souhlasit), který by Vám měl vyhovět.