Exekuce a dědictví

1 odpověď

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, když mají rodiče dluhy, které plně nesplácí, jeli možné že začnou strhávat dluh jejich dětem z výplaty, je-li možnost se tomu bránit např. žřeknutím se rodičů nebo nějakým jiným způsobem děkuji za odpověď nashledanou

Dobrý den, exekuce může být vedena pouze proti osobě povinné, tedy té, proti níž je exekuce nařízena. Jiné osobě (vyjma manželu povinného) nelze jeho majetek zajistit ani zpeněžit. Jinými slovy, děti za dluhy svých rodičů neodpovídají.