Insolvence invalidniho duchdce

1 odpověď

Dobrý den. Chtěl by se zeptat kolik me zůstane peněz, když si podam nárh na insolvenci. Mám plný invalidní důchod 15000 a 8000 si privydělám. Platím nájem 10000Kč. Dluh mám zhruba 500000kc. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
s účinností novely insolvenčního zákona od 1.6.2019 se doba trvání oddlužení pro invalidní důchodce zkracuje na 3 roky.

Výše splátky v oddlužení nelze určit s úplnou přesností bez podrobnějších informací.
S tím odkazuji na kalkulačku https://insolvence.justice.cz/kalkulator-splatek/

Díky této kalkulačce můžete zjistit orientačně nezabavitelnou částku z Vaší čisté mzdy. Upozorňuji, že výpočet výše nezabavitelné částky se bude od 1.6.2019 měnit. Vše nad nezabavitelnou částku je zahrnuto do oddlužení, z čehož se hradí náklady hotových výdajů insolvenčního správce, jeho odměna a samozřejmě splátka k rozdělení pro přihlášené věřitele.