Přenesení exekuce na nezletilé dítě?

1 odpověď

Dobrý den, přitelkyně měla partnera na kterého byla a je uvalena exekuce. Bydlíme v bytě který vlastní jejich nezletilý syn (14 let). Partner (otec nezletilého) již dlouhodobě žije v anglii a vrátit se nehodlá.
Chci se prosím zeptat zda nehrozí nějáké následky z těchto exekucí na tento byt?
Máme strach, jelikož tomuto nezletilému synovi byl exekučně zastaven i bankovní účet, kde byly jeho veškeré úspory právě z důvodu vedené exekuce na jeho otce.

A prosím, má exekutor právo zastavit bankovní účet nezletilého dítěte jen proto, že jeho otec dluží?

děkuji a těším se na odpověď

Brůžek

Dobrý den, dlu lze exekučně vymáhat pouze po dlužníku – povinném, případně po manželu povinného, nikoliv však po třetích osobách. Exekutor nemůže zajistit a zpeněžit majetek dítěte povinného, a to ani účet, pokud je veden na jméno dítěte. Doporučuji Vaší přítelkyni jako zákonné zástupkyni nezletilého podat vylučovací žalobu ohledně dotčeného účtu, tedy aby bylo vedení exekuce zajištěním tohoto účtu z exekuce vyloučeno. Obraťte se v podrobostech na některého právníka z řad advokátů (http://www.advokatikomora.cz).