Insolvence a družstevní byt/převod do Ov

1 odpověď

Dobrý den, Prosím o radu jak postupovat. Mám byt druzstevni který bude za 3. měsíce převeden do OV. V oddluzeni mam splaceno 60% dluhu zbývá me 1 rok do konce insolvence. Vse pravidelne a včas splacim. Muzu o byt přijít? Respektive jak tomu muzu předejít. Děkuji moc za rady.

Pěkný den,
s převodem by neměl být problém. Nicméně soud (popř. insolvenční správce) by mohlo zajímat, jakou částku jste za převod hradil a odkud finance na úhradu jsou. K tomu připomínám Vaši povinnost sdělit insolvenčnímu správci veškeré příjmy (i ty neočekávané) a veškerý majetek.

Pokud budete dál řádně hradit oddlužení formou splátkového kalendáře, mělo by být vše v pořádku. Pokud by ovšem došlo k neplnění/ porušení povinností z vaší strany, a tedy následně zrušení oddlužení, mohl by soud rozhodnout o konkursu (uspokojení věřitelů z prodeje vašeho majetku). K tomu odkazuji na § 418 insolvenčního zákona.