Snatek v insolvenci

1 odpověď

Dobrý den, ráda bych se zeptala, a zdá se mohu v insolvenci vdát? Nebude to mít nějaký vliv na samotnou insolvenci? V insolvenci jsem od roku 2014 a končí mi v únoru 2020 Chtěla bych si vzít přítele, který mi platí tak zvaný insolvenční Dar bez kterého by mi insolvenci neschválili. A tak se chci zeptat, když se vezmeme, před ukončením insolvence nebude to na ní mít nějaký vliv? Nezruší mi třeba tu insolvenci? Slyšela jsem něco o tom, že by mi nebo že by nám sloučily dluhy tudíž už bych dlužníkem nebyla jenom já ale i můj partner a tak už by nemohl být údajně insolvenčním dárcem. Předem moc děkuji za odpověď.

Pěkný den,
insolvenční řízení se týká pouze Vás a Vašich dluhů. Sňatek by tedy neměl nijak ohrozit Vašeho partnera. Co se týče daru, to by mělo být též bez problému, manžel Vám může darovat peněžitou částku na oddlužení i nadále. Jedinou změnou by mělo být pouze zvýšení nezabavitelné částky o jednu vyživovanou osobu, tedy manžela. Takže pokud hradíte oddlužení částečně ze mzdy (či jiného příjmu), bude třeba navýšit darovací smlouvu/smlouvu o důchodu, aby bylo stále hrazeno věřitelům alespoň 30%. Bližší informace ohledně plnění Vašeho oddlužení Vám poskytne insolvenční správce.