Dobrý den,
exekutor zablokoval bankovní účet. Stalo se to v polovině března 2014.
Exekutorský úřad neposlal doposud (6.4.2014) žádné písemné vyrozumění, týkající se exekučního příkazu s tím, že vůbec nevíme, o jakou záležitost by se mělo jednat, jaká částka by se měla uhradit, nic.
Po kontaktování daného Exekutorského úřadu v Brně jsem byla odkázána, abych na poště podala reklamaci na nedoručení písemnosti na moji adresu. Jak to tedy v tomto případě chodí, co se týká dodržení určitých lhůt k nějakému odvolání, případně požádání o zastavení exekuce. Jediné, co nám bylo sděleno je to, že se jedná o nesplácení jakéhosi úvěru, který měl být na mé jméno uzavřen tzv. na dálku po telefonu.
Na Policii ČR sdělili, že v podstatě tento typ úvěru může uzavřít za mě kdokoliv, kdo zná mé RČ.
Co dělat, když mi nebyla doručena žádná písemnost? Není přeci možné, aby exekutor začal nakládat s naším majetkem.
Předem děkuji za radu a přeji hezký den.
Exekuce pro úvěr uzavřený po telefonu neznámou osobou - jak se bránit?
Odesláno:
Otevřeno 1872 x
1 odpověď
Host 816
Mgr. Milan Zeman (právník, exekuce)
Dobrý den. Exekuce přikázáním pohledávky z účtu u bankovního ústavu začíná nejprve oznámením bance, až poté je informován povinný. Takto se postupuje proto, aby z účtu nemohly být vyčerpány finanční prostředky. Výzva povinnému se doručuje spolu s exekučním příkazem a odvolání stejně není možné. V této chvíli máte jedinou možnost - osobně nahlédnout do exekučního spisu a zjistit, jaký exekuční titul je podkladem pro nařízení exekuce. Následně můžete podat návrh na odklad exekuce podle § 54 exekučního řádu, přičemž k němu musíte přiložit kopii žaloby pro zmatečnost nebo na obnovu řízení, podle toho, jaké vady exekučního titulu budete napadat.