Jak dlouho může insolvenční správce držet moji výplatu. Moc dekuji

1 odpověď

Dobrý den,
Chci se zeptat, jak dlouho může insolvenční správce držet moji výplatu? Mzda chodí k 24 každého měsíce. Nájem musím mít zaplacený k 25. Moc dekuji Kováč

Dobrý den,
ze zákona žádná lhůta nevyplývá. Předpokládám, že máte schválené oddlužení plněním splátkového kalendáře (příp. se zpeněžením majetkové podstaty). V usnesení o schválení splátkového kalendáře najdete ve výroku uvedený den, ke kterému by měl insolvenční správce učinit srážku ze mzdy a zbylou část poukázat dlužníkovi. Uvedené by mělo probíhat neprodleně, nejpozději ke dni uvedenému v citovaném usnesení.