Ukončování marných exe v roce 2023

2 odpovědi

Dobrý večer, rád bych se na Vás obrátil v následující věci. Měl jsem několik exekucí a zhruba polovinu z nich jsem s podporou blízkých vyřešil v rámci akce Milostivé léto. Zbyly 3 a ty jsou z let 2005-2009. U dvou nebylo za tu dobu vymoženo nic, u jedné bylo, ale rozhodně to nepostačuje na náklady na exe. Můžete mi, prosím pěkně, dát radu, jak mám nyní postupovat?

Dobrý den,
tyto exekuce by měly být v roce 2023 zastaveny, neboť v roce 2023 budou zastavovány exekuce, u nichž se nepodařilo po dobu alespoň 6 let nic vymoct. Tedy postup by měl být takový, že k exekutorům, kteří dluh vymáhají, podejte návrh na zastavení exekuce a exekutor, případně soud by měli exekuci zastavit.