Dobrý den, exekutor mi znemožnil přepis starého auta, 3 roky jsem v insolvenci a stále nemohu provést přepis. Končí mi povinné ručení a další nechci platit. Nemám ho kde odstavit. Oprava by pro mě byla moc drahá a kupec by ho rád opravil. Děkuji za radu.

1 odpověď

Pokud jste v insolvenčním řízení a plánujete prodat automobil, informujte především svého insolvenčního správce o svém záměru prodat automobil. Insolvenční správce musí udělit souhlas s prodejem automobilu. Jeho rozhodnutí může záviset na různých faktorech, jako je hodnota vozidla, jeho vliv na insolvenční řízení a zájmy věřitelů. Při prodeji automobilu v insolvenci je důležité postupovat v souladu s insolvenčním řízením a příslušnými právními předpisy. To zahrnuje řádné dokumentování prodeje, jako podepsaná kupní smlouva, převod vlastnických práv a další příslušné dokumenty. Výtěžek z prodeje automobilu by měl být v souladu s rozhodnutím insolvenčního soudu a přednostně použit k uspokojení pohledávek věřitelů. Insolvenční správce bude zodpovědný za správu a rozdělení těchto prostředků v souladu s insolvenčním řízením.