Exekuce z roku 2007 raiffeisen

1 odpověď

dobrý den. Minulý týden se mi do datové schránky ozval exekutor s exekucí od Raiffeisen bank z roku 2007. Bohužel již dlouhodobě nežiji v místě dřívějšího bydliště. Základ dluhu je 30 tis ale na úrocích atd. ke dnešnímu dni je dlužná částka cca 225 tis. bylo by možné snížit úroky či penále,, ? momentálně souběžně řeším i milostivé léto na finančním úřadě a ČSSZ. dokument k exekuci můžu obratem zaslat na email. děkuji za odpověď

Dobrý den, obecně platí, že dluh je v exekuci vymáhán včetně příslušenství přiznaném v exekučním titulu (rozsudku nalézacího soudu). Raiffeisenbank se v roce 2022 dobrovolně přihlásila k milostivému létu, letos (2023) zatím nikoliv. Nicméně mohla by být stále nakloněna řešení Vašeho případu i tak, že Vám část příslušenství nebo i celé (ale to není příliš pravděpodobné) odpustí. Doporučuji Vám nyní uhradit celou jistinu, tj. Vámi uvedených 30.000,- Kč + náklady exekuce (uvedené např. ve Výzvě exekutora k dobrovolnému plnění dluhu) k rukám exekutora, s tím, že mu zřetelně a prokazatelně projevíte svoji vůli plnit na jistinu a náklady exekuce. Následně se spojte přímo s bankou, prokažte úhradu jistiny (exekutor má na výplatu 30 dní a zpravidla posílá plnění v této lhůtě) a pokuste se s ní dohodnout na částečném odpuštění příslušenství již uhrazené jistiny. Pokud se dohodnete, banka může podat návrh na částečné (popř. úplné) zastavení exekuce.