Jak dosáhnout ukončení exekuce

1 odpověď

S bratrem jsme po rodičích zdědili exekuci. Písemně jsem zažádala exekutora o vyčíslení dluhu včetně nákladů. A zároveň jsem v dopise uvedla, že žádám o písemné zaslaní zprávy o ukončení exekuce. Dlužnou částku nám zavolala sekretářka exekutora a my jí obratem uhradily. Uplynulo pět měsíců od uhrazení a bohužel stále beze změny. Žádný dopis, žádná zpráva. V registru exekucí stále svítí pod našimi
jmény exekuce. Ve výpisuexekuce se již nezobrazuje dlužná částka. Ale jednorázová peněžitá povinnost?? A pod tím nějaká šílená suma. Co to znamená. ?? Jak dosáhnout výmazu z registru a hlavně jak dosahnout ukončení exekuce? Když už jsme snad všechno uhradili. Děkuji moc za pomoc

Dobrý den,
informace ve výpisu z evidence exekucí, který nemám k dispozici, bohužel nemohu posoudit. Pokud však došlo k úplnému vymožení dluhu, měla by být exekuce skončena v souladu s § 46 odst. 2 exekučního řádu. Ve smyslu § 3 odst. 2 Vyhlášky Ministerstva spravedlnosti č. 329/2008 Sb. , o centrální evidenci exekucí, exekutor vymaže z evidence všechny údaje týkající exekuce bez zbytečného odkladu po uplynutí 15 dnů od jejího skončení (resp. ode dne, kdy se dozvěděl o skončení exekuce). Doporučuji Vám proto exekutora ještě kontaktovat a zaurgovat výmaz Vaší exekuce nebo jej požádat o vysvětlení. Jestliže exekutor nepostupuje v souladu s právními předpisy (např. činí průtahy), můžete se také obrátit se stížností na Exekutorskou komoru (https://ekcr.cz/Jak-podat-podnet-stiznost-dotaz) nebo na odbor kárné agendy Ministerstva spravedlnosti (https://justice.cz/chci-podat-stiznost-na-exekutora).