Exekuce bez úroků

1 odpověď

Dobrý den, mám exekuci od společnosti legal inkaso původní věřitel fair credit. Jsou mi prováděny srážky ze mzdy a mám zablokovaný účet. Všiml jsem si na účtu že blokovaná částka nenarůstá o úroky. Je to vůbec možné že exekuce je bez úroků. Byla to nebankovní půjčka.

Dobrý den,
pokud Vám exekuční titul (tj. soudní rozhodnutí, na základě kterého je vedena exekuce) ukládá povinnost zaplatit věřiteli i úroky a úroky z prodlení, exekutor toto tzv. příslušenství také vymáhá. Banka může blokovat peněžní prostředky až do výše vymáhané pohledávky spolu s příslušenstvím, včetně předpokládaných nákladů oprávněného a předpokládaných nákladů exekutora. Položky, které tvoří vymáhanou povinnost, by měly být také jednotlivě vyčíslené v exekučním příkazu.