Chystám se vytvořit mobilní aplikaci (hru), ve které bych chtěl dát uživatelům možnost hrát muziku na virtuální piáno. "Piáno" jim bude radit, které tóny hrát, ve kterou dobu. Tím se jim v lepším případě podaří zahrát melodii, která bude odpovídat nějaké známé skladbě (bude to znít podobně jako starší vyzváněcí tóny).

Pokud se budou trefovat do jiných kláves (než těch označených), nebo ve špatný čas, melodie bude pozměněná. Chtěl jsem zjistit, jestli toto spadá do kompetencí OSA, případně jestli existuje jiná organizace, která by se tímto zabývala. Případně jaké jsou regulace, pravidla apod. Děkuji za informaci, Matyáš

ODPOVĚĎ:
V tomto případě je třeba získat souhlas od autorů hudby, která bude předlohou melodií pro virtuální piano. Je tedy třeba se v této věci obrátit na Ochranný svaz autorský (OSA).