Chtěla bych se zeptat, zda musím platit rozhlasový poplatek ve výši 45 Kč, když žádný rozhlasový přijímač, vč. radiobudíků, autorádií a jím podobných nevlastním od 1.8.2023. Z tohoto důvodu jsem poplatek zrušila. Vlastním pouze jeden televizor, několik let starý, za který platím České televizi 135 Kč.

Z Českého rozhlasu mně ovšem sdělili, že i když nevlastním žádný rozhlasový přijímač, tak stejně musím platit za jeden televizor oba poplatky tj. 135 + 45 Kč. Jsem 70-ti letá důchodkyně a každá koruna v této době je pro mne dobrá. Za odpověď Vám děkuji a přeji hezký den. Bohdana.

ODPOVĚĎ:
V případě, že televizor technicky umožňuje příjem rádiového signálu, tedy lze na něm pustit rádio, jste povinna hradit i poplatek za rozhlas.