Od léta 2019 se dohaduju o vyučtování se společností Imotel sídlící v Praze. Mám s nima nájemní smlouvu na 5 let. Bydlíme už 5 let (2014-2019) bez problémů. Po podpisu nové smlouvy nám přišlo za 2. polovinu roku 2018 zaplatit 22.766 Kč doplatek za nějaké interní ostatní služby. Posílám přílohu.

Za energie, to je voda, plyn, elektřina vyšla částka 19.500 Kč. Zálohy placené za půl roku byly 47.050 Kč. Za interní služby mi naúčtovali 50.316 Kč. A následně mi od září zvýšili paušální platby ze 6.862 Kč na 9.000 Kč. Mají na to právo? Byl mi doporučen právník, na kterého teď v momentální době nemám. Asi to nejde vyřešit na místě, mohli byste mi doporučit nějakého právníka v Jindřichově Hradci? Předem děkuji. S pozdravem Ondřej.

ODPOVĚĎ:
V daném případě by bylo třeba probrat vše osobně na schůzce, projít nájemní smlouvu a listiny k vyúčtování. Můžete využít i občanské poradny, která je bezplatná nebo se přes Českou advokátní komoru (www.cak.cz) objednat na bezplatnou schůzku. Pokud byste chtěl kontaktovat přímo advokáta, tak jejich seznam najdete na www.advokatikomora.cz, kde můžete vyhledávat dle lokality i zaměření, v daném případě se jedná o zaměření na bytové právo.