Můj otec byl zemědělec a měl propachtované pozemky od různých osob. Bohužel nedávno zemřel, teď probíhá dědické řízení. Ozývají se nám osoby, že chtějí pachtovné do konce roku 2023. Jak toto řešit? Je možné vše řešit až po skončení dědictví?

ODPOVĚĎ:
Lze to řešit 2 způsoby. Lze propachtovatele upozornit na úmrtí s tím, aby své pohledávky přihlásili do dědického řízení a následně budou hrazeny dědicem. A nebo lze jmenovat v rámci dědictví správce dědictví, který může průběžně pachtovné hradit i v průběhu dědického řízení a spravovat majetek zůstavitele do vyřešení dědického řízení u notáře.