Mám velmi jednoduchý dotaz, avšak jsem k němu nikde nenašel přesnou odpověď. Dne 15.04.2024 jsem podepsal a zaplatil nájemní smlouvu pro garáž na Slovensku (4 dny zpět). Platil jsem 1 rok nájmu. Vím, že v Česku platí, že do 14-ti dní od podepsání smlouvy mám možnost od smlouvy odstoupit bez udání důvodu. Existuje něco podobného i na Slovensku?

Vztahuje se na toto Evropský zákon o ochraně spotřebitelů? Výpovědní lhůta ve smlouvě je stanovena na 3 měsíce, smlouva je na dobu neurčitou. Předem děkuji za odpověď, Martin.

ODPOVĚĎ:
Erudici mám jen české právo, nikoli Slovenské a tak nemohu garantovat správnost, nicméně dohledal jsem, že v případě spotřebitelské smlouvy, tzn. na jedné straně podnikatel a na druhé spotřebitel, je i na Slovensku možné do 14 dní odstoupit od smlouvy uzavřené na dálku. Musí však být splněny obě podmínky.