Mám oplocenou zahradu asi 1969-2019. Nyní si sousedka nechala zaměřit zahradu a prý jí moje zahrada zasahuje do jejího pozemku. Prý ať s tím něco dělám, ať dědici to mají v pořádku při případném prodeji atd. Navrhuje odkup nebo posunout plot. Prý padesát let platí za mně daň z nemovitosti, prosím o radu co s tím a má na to vůbec právo? Po tolika letech? Děkuji, Bedřich

ODPOVĚĎ:
Obdobné případy se vyskytují velmi často. Máte dvě možnosti, buď se domluvit nebo namítat vydržení části pozemku a nic neodkupovat. Pak by ale bylo možné, že by sousedka podala k soudu žalobu o určení vlastnického práva a situaci by následně posuzoval soud.