Počet stránek ve webu: 47708

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
    V roce 1993 se u nás zaváděl zemní plyn. Vedení plynu bylo provedeno podél našeho domu, ale po pozemku obce v délce asi 9 metrů a zakončeno patkou s plynoměrem. Pak byl pozemek vrácen restituentům, ale Ti se o to moc nezajímali ani neudržoavli. Až v roce 2009 pozemek prodali a nový majitel si to ohradil tak, že my pokud je nepožádáme nedostaneme k plynoměru.

    A pokud se dělá roční odečet tak se k plynoměru zaměstnanci rovněž nedostanou. Vedení plynu vlastní plynárny. Prosím o sdělení zda jde o věcné břemeno ze zákona a co vše obsahuje a zda je možné aby to bylo oploceno a omezen přístup. Děkuji, Izabela

    Odpověď:

    Ve Vašem případě se o věcné břemeno nejpravděpodobněji nejedná, protože jste věděla a víte, že pozemek a plynoměr patří cizím osobám, tudíž nejste držitel v dobré víře, že Vám plynoměr patří. Vlastník pozemku je však povinen Vám i zaměstnancům plynáren umožnit na nezbytnou dobu přístup na svůj pozemek.
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.
    Komentáře pod články slouží k okomentování stránky. Pokud chcete poslat dotaz našim právníkům, pokračujte ZDE. Do komentářů prosíme nevkládejte dotazy. Děkujeme.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování