Mám otce který se celý život o mě nestaral chci se zeptat když budu dědit a vím že má jen dluhy když to odmítnu, stačí to?
Mám se bát že by to mohly zdědit mé děti? Tzn. pokud já odmítnu předlužené dědictví, půjde dědické řízení následně za mými dětmi a i ony (resp. jejich zákonný zástupce, soud, nevím kdo) bude muset odmítnout znovu předlužené dědictví?

Nebo notář automaticky předlužené dědictví zastaví v situaci, kdy jej dědic v I. třídě odmítne a děti tohoto dědice již "neobtěžuje"?
Děkuji. Leona

ODPOVĚĎ:
V daném případě skutečně přechází dědictví na vnuky zůstavitele. Pak musíte dědictví odmítnout i za ně jako zákonný zástupce, ovšem pokud jsou nezletilí, bude odmítnutí dědictví podléhat schválení soudu.