V lednu 2024 zemřel můj nevlastní bratr, se kterým jsem nebyla 35 let v kontaktu. Bratr rodinu neměl, o smrti bratra nás (jsme 3 sestry) informovala Policie ČR. Pohřeb jsem zařídila já, tím jsem se stala kontaktní osobou pro notáře. Notář mě již pozval k jednání a podala jsme mu prvotní informace, které požadoval. Dědické řízení je na začátku a nebylo zdaleka ukončeno.

Nadále ale nechci být součástí jednání o dědictví a dědicem být nechci. Jakým způsobem je třeba se dědictví a mé přítomnosti při probíhajícím dědickém řízení vzdát? Děkuji předem za odpověď.

ODPOVĚĎ:
Doporučuji kontaktovat notáře s tím, že nechcete být kontaktní osobou a že plánujete dědický nárok odmítnout. Následně je nutné při projednání k notáři zajít a do protokolu dědický nárok odmítnout, tím přestáváte být dědičkou.