Mám dotaz na případné dědictví po mém manželovi. Jsme manželé 30 let, a máme 2 děti. Manžel má z předešlého manželství ještě další 2 děti. S manželem jsme postavili dům a hypotéka, pozemek i dům byl na katastru napsán na mě, vztahy totiž s dětmi z bývalého manželství nebyli dobré. Mám dotaz, kdyby manžel zemřel, stačí jeho závěť k tomu aby jeho první 2 děti nedědily?   Děkuji Albína.

ODPOVĚĎ:
Děti nedědí pouze pokud jsou vyděděny nebo se zřeknou dobrovolně dědictví. Pokud manžel sepíše závěť, kde vše odkáže jiné osobě, stejně budou děti dědit, a to tzv. povinný díl, což je v případě jejich zletilosti čtvrtina toho, co by dědily, kdyby nebyla sepsána závěť. Pokud je ale majetek pouze ve Vašem vlastnictví, nebude součástí dědictví po manželovi a jeho děti tak nebudou mít na majetek psaný na Vás žádný nárok.