Jsem vizážistka a 11.6.2022 jsem líčila a česala nevěstu a ještě 2 ženy líčila, ale nevěsta mi za služby nezaplatila. Na výzvy k úhradě služeb nereaguje. Jak postupovat ve vymáhání, jde o částku 9.200 Kč. Helena.

ODPOVĚĎ:
Je třeba zaslat písemnou předžalobní výzvu, vzor zde: https://www.zbynekmlcoch.cz/ke-stazeni/obcanske-pravo-vzory/predzalobni-upominka-vyzva-k-uhrazeni-dluhu-vzor-ke-stazeni-zdarma-novy-obcansky-zakonik-2014. Ve výzvě popište celou situaci a vyzvěte k úhradě vzniklého dluhu, a to ve lhůtě min. 7 dnů. Jestliže k úhradě nedojde, můžete se obrátit na soud.
Doporučuji komunikovat výhradně v písemné formě.