Počet stránek ve webu: 47887

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)

    Stala jsem se s bratrem oprávněným v exekuci, po přijetí dědictví po zemřelých rodičích. Dlužnou částku jsme na základě oznámení o tom, že se staváme právě tím oprávněným okamžitě uhradily. Telefonicky se spojujeme s exekutorem, ale vzdy tam sedi nějaké slečny a tam žádame o vyčíslení celé výše dluhu, s tím, že dostáváme odpověď, že věc ještě nenabyla právní moci. Již tomu nevěřím! Jelikož už jsem si udělala i výpis z registru dlužníků už tam svítí číslo naší zdedené exekuce s dlužnou částkou 840 Kč k 18.12.2023? To je možné i za takovou částku? Jak prosim postupovat, abych mohla vše doplatit (s poplatkem exekutorovi)? Dozvědět se konečně cílovou částku, která nám ani dnes (04.01.2024) nebyla sdělena Dnešní odpověď zněla, zavolejte si na konci ledna 2024. Jinak dluh od rodičů byl původně na 60000Kč táhlo se to od roku 2012už byla vymožena častka přes 180000+ zaplacení našeho zděděného dluhu. 110000 KčMusim žádat o ukončení exekuce až se někdy, dozvíme konečnou částku Prijde mi, že není zájem, abych mohla vše doplatit. Lze se nějak prosim bránit? Děkuji

    Odpověď:

    Doporučuji Vám, obrátit se na exekutora písemně a požádat jej o sdělení, zda v exekuci vůči Vám eviduje ještě nějaký dluh a pokud ano, aby Vám sdělil výši jistiny a nákladů, které dosud nebyly vymoženy (ve smyslu § 94 odst. 6 exekučního řádu). Potřebné informace by bylo možné zjistit také nahlédnutím do spisu přímo v kanceláři exekutora, je-li ve Vaší blízkosti. Exekutora můžete případně požádat i o zaslání elektronické kopie spisu (první žádosti vyhoví bezplatně).
    Platí, že exekuce může být skončena až po úplném splacením dluhu včetně nákladů exekuce. Po uhrazení vymáhané částky provede exekutor konečné vyčíslení nákladů tzv. příkazem k úhradě nákladů exekuce (ty bývají již uhrazeny z vymožené částky a v příkazu tak bývá uvedeno „neplaťte"). Tento příkaz je zasílán účastníkům řízení a lze proti němu podat námitky do 8 dnů od jeho doručení (veškeré náklady by měly být v příkazu uvedeny přehledně, pro jejich kontrolu). Po uplynutí této lhůty může příkaz k úhradě nákladů exekuce nabýt právní moci a exekuce skončit.
    O skončení exekuce Vám exekutor nemusí zasílat oznámení. Učiní tak, pokud jej o to požádáte – oznámení o skončení exekuce by Vám v takovém případě mělo přijít neprodleně (46 odst. 8 exekučního řádu). Zároveň musí exekutor do 15 dnů od skončení exekuce provést výmaz dlužníka z evidence/registru exekucí (podle § 3 odst. 2 Vyhlášky Ministerstva spravedlnosti č. 329/2008 Sb. , o centrální evidenci exekucí).

    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.
    Komentáře pod články slouží k okomentování stránky. Pokud chcete poslat dotaz našim právníkům, pokračujte ZDE. Do komentářů prosíme nevkládejte dotazy. Děkujeme.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování