1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Potřebuji poslat dopis majiteli nemovitosti o informování o nadměrném hluku a tím i o vyřešení problému. V příloze je návrh dopisu a podpisový arch ostatních občanů obce.

Jde mi o to zda je dopis napsán tak aby to nebylo právně napadnutelné (jde jen o informativní dopis) od majitele jako třeba vyhrožování soudem nebo jiným dalším odvetným akcím a podpisový arch, který bude zaslán spolu s dopisem správně podléhá souladu GDPR. Jedno vyhotovení dopisu dostane majitel a druhé zůstane u nás. Děkuji Evžen.

ODPOVĚĎ:
Dle mého názoru se nejedná o zpracování osobních údajů dle GDPR. Tímto nařízením se řídí pouze subjekty, které osobní údaje zpracovávají ve smyslu definice zpracování. Zpracováním se rozumí zejména shromažďování, zaznamenání, uspořádání, strukturování, ukládání na nosiče informací, zpřístupňování, úprava nebo pozměňování, vyhledávání, nahlédnutí, používání, předávání, šíření, zveřejňování, uchovávání, výměna, třídění nebo kombinování, blokování a  likvidace. Musí se však jednat o systematickou činnost za určitým účelem. GDPR se dále nevztahuje na korespondenci fyzických osob, kdy de facto jde o dopis, jehož odesílatelem je více osob. Dle mého názoru se na hromadný dopis či výzvu GDPR nevztahuje.