Potřebovala bych plnou moc na absolutní zastupování mého bývalého manžela všude na dobu neurčitou. Konkrétně vyzvedávání zásilek na poště, úřady, soudní obsílky kvůli dluhům apod. Co k tomu vše potřebuji? Díky Adéla.

ODPOVĚĎ:
Soudní obsílky jsou zpravidla určeny výhradně do rukou adresáta, zde tedy nebude možné sjednat plnou moc pro jejich přebírání, pro ostatní zásilky však již ano. Obecně jsou povinni přijmout Vámi sepsanou plnou moc s ověřenými podpisy, bohužel na většině poboček pro tyto případy vyžadují pouze vyřízení jejích speciální kartičky k přebírání, která má platnost dva roky a je zpoplatněna. Je tedy třeba si stěžovat na postup daného zaměstnance či pobočky, neboť Vaše plná moc s ověřenými podpisy má stejnou váhu.
Níže vkládám odkazy na vzory plných mocí. Nezapomeňte ověřit podpisy.
https://www.zbynekmlcoch.cz/ke-stazeni/obcanske-pravo-vzory/plna-moc-k-prebirani-posty-korespondence-vzor
https://www.zbynekmlcoch.cz/ke-stazeni/obcanske-pravo-vzory/generalni-plna-moc-vzor-ke-stazeni-zdarma