My a dalších 69 rodin jsme byli okradeni na konci roku 2018 (sklepy a garáže). Ztratili se věci asi za 40-45.000 Kč korun (dvě nová kola a dalsi věci). 23.4.2019 nás policie zavolala a řekla, že našli viníka. Můžeme se spoléhat na škody? Naše vykradená garáž nebyla pojištěna. 29. dubna musíme jít na soud, ale nevím, jaká jsou naše práva na náhradu škody. Kdo a kdy má zaplatit náhradu? Děkuji, Eva

ODPOVĚĎ:
Do trestního řízení byste se měli připojit s nárokem na náhradu škody. Tedy přesně soudu, nejlépe písemně ještě před soudním řízením přesně škodu vyčíslit a popsat, proč takovou škodu uplatňujete a případně ji doložit účtenkami, pokud ještě dohledáte. Pokud garáž pojištěna nebyla, pojišťovna vám nic neuhradí a povinnost škodu nahradit přejde na pachatele.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Ukradené kolo z garáže - náhrada škody po dopadení zloděje, pachatele