30.10.2018 jsem v autobazaru koupila auto a již po měsíci vykazovalo vadu, po dalších 2 měsících je víceméně nepojízdné. Majitel bazaru nechce auto přijmout do reklamace. Řeším to již 3 měsíce s ČOI a bylo mi odpovězeno, že majitel porušil zákon, je s ním zahájeno správní řízení, ale od roku 2014 ČOI neřeší soudní spory. Byla bych ráda kdyby jste mi poradili jak v tomto případě postupovat, na koho se obrátit nebo co k tomu budu potřebovat. Děkuji, Karla

ODPOVĚĎ:
ČOI neřeší soudní spory, ale mimosoudní a to právě oním správním řízením. Soudní spory smí řešit pouze soudy.

Proto nejprve zašlete bazaru předžalobní výzvu, a teprve poté, kdy nedojde k dohodě, podejte žalobu k civilnímu soudu.