Jaké mám povinnosti jako zprostředkovatel internetového obchodu mezi dvěma uživateli. Obchod je primárně zaměřen na přebytky ze zahrady nebo doma vyrobené jídlo. Je naší povinností vyžádat si od uživatele IČO, hygienická potvrzení nebo jiné dokumenty? Nebo tato odpovědnost přechází na samotné prodejce? Pokud tuto povinnost máme, je nějaká možnost se jí vyhnout nebo ji co nejvíce omezit? Děkuji, Vendelín

ODPOVĚĎ:
Jako právní poradna nemůžeme dávat návody na to, jak obcházet zákony. Pokud zprostředkováváte služby v oblasti prodeje potravin a to formou internetového obchodu, tak je Vaší povinností uvést veškeré dostupné informace o předmětu prodeje, tj. potravin. Tyto informace získané od prodejců, tedy musí být uvedeny na stránkách Vašeho internetového obchodu.