Chtěla bych se zeptat, které zákony/podzákonné právní předpisy/atp. nějakým způsobem regulují ceny distribuce elektrické energie? Mým úkolem je připravit určitou rešerši legislativy, která se touto problematikou zaobírá (nestačí tedy zmínit pouze energetický zákon). Mohli byste mi tedy prosím poradit, v jakých předpisech dále hledat? Děkuji, Simona

ODPOVĚĎ:
Podzákonným předpisem regulující ceny energií je např. 408/2015 Sb. - Vyhláška o Pravidlech trhu s elektřinou, informace najdete i v jednotlivých sdělení ERÚ za rok, nejnově např. 220/2018 Sb. - Sdělení Energetického regulačního úřadu o vydání cenových rozhodnutí.