Chtěl bych posoudit, jestli mi může od května 2023 po skončení fixace Centropol účtovat vládní strop za energie, i když jsem s ním novou smlouvu nesjednal. A spotové ceny jsou na úrovni roku 2019. Nejedná se o bezdůvodné obohacení? Michal.

ODPOVĚĎ:
Fixace Vám zaručuje určitou cenu po určitou dobu. Délka fixace se nemusí krýt s dobou trvání smlouvy, tedy fixaci můžete mít na kratší časový úsek než je celková doba trvání smlouvy. Samotné skončení doby fixace tak neznamená automatické ukončení celé smlouvy. Po skončení fixace je pak účtováno dle aktuálních ceníků.