Po prohlídce a otevření inzerátu na stránkách s-dražby, je tabulka na vepsání jména a emailu pro zaslání informací k dražené nemovitosti. Bez toho nejsou možné bližší informace. Poté mi přišel dvakrát e-mail k výzvě k registraci, což jsem neučinil. Poté mi přišel e-mail o spokojenosti s makléřem, na který jsem nereagoval, protože mi žádné nové informace nebyly doručeny.

Následoval e-mail s výzvou zaplacení částky 6.000 Kč do 7 dní za údajnou registraci, ke které mi po dotazu, nebyli schopni doložit žádný důkaz ani oznámení o registraci mi nebylo doručeno na můj e-mail. Odpověd byla, že je zaznamenána digitální stopa. Prosím o informace, jak dále postupovat. S pozdravem Ludvík.

ODPOVĚĎ:
V takovém případě je nárok nepodložený a doporučoval bych tedy tento nárok a výzvu k úhradě 6.000 Kč odmítnout a nic neplatit. Předpokládám, že jste ani nebyl jako spotřebitel upozorněn na nějaký poplatek za registraci, i kdyby byla učiněna.