Je šance na úspěch před soudem, když předávající dokument jsem podepsal, ale do rubriky bylo dodatečně bez mého vědomí dopsáno „bez závad“?   Znaleckým posudkem mohu dokázat, že montáž oken a dveří je provedena špatně a v rozporu s normou ČSN.

ODPOVĚĎ:
Je samozřejmě nepříjemné, že nedisponujete ani podepsanou smlouvou, ani originálem předávacího protokolu. To celou věc ztěžuje. Nicméně mám za to, že plnění lze prokázat jinou komunikací a pokud disponujete znaleckým posudkem, že montáž byla provedena vadně, tak šance na úspěch je poměrně slušná. Je však nutné vady montáže řádně dle zákona vytknout, popsat nedostatky a vyzvat k opravě ve stanovené lhůtě. Pokud k opravě nedojde, lze požadovat slevu z ceny díla ve výši případné opravy.