Začala jsem pracovat na ŽL jako masér, mám tedy základní rekvalifikační kurz sportovních masážích, bez kterého by to nešlo. Můj dotaz je, zda, když budu chtít nabízet další masáže - lávovými kameny, maderoterapii, lymfodrenáž, musím mít opět kurz zakončený certifikátem? Mám totiž k dispozici několik publikací, kde jsou jednotlivé postupy popsány, mám také známé maséry v praxi, ke kterým si jdu pro radu, pokud je potřeba. Děkuji Sandra.

ODPOVĚĎ:
Určitě doporučuji absolvovat kurz zakončený certifikátem a to hlavně z důvodu odpovědnosti za případně vzniklou škodu na zdraví (popálení lávovými kameny, nesprávně provedená lymfodrenáž s požkozením lymfatických cév, lymfatických uzlin apod.).

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Musí být certifikát pro doplňkové masáže lávovými kameny, maderoterapii, lymfodrenáž?