S manželem jsme oba OSVČ a plánujeme založit ještě s. r. o. Manžel by měl v této společnosti 52% podíl, já 48%. Manžel má z předchozího manželství tři dospělé děti, se kterými nemá dobré vztahy. Já mám z předchozího manželství také tři děti a vztahy velmi dobré. Lze ošetřit v zakládající listině, aby po případném úmrtí manžela jeho děti neměli nárok na jeho podíl? A jak by měla znít tato formulace? Děkuji předem za odpověď. Jitka.

ODPOVĚĎ:
V zakladatelské listině toto ošetřit nelze. Toto se týká až dědického řízení, kdy by Váš manžel musel pořídit pro případ smrti tak, aby děti nedědily (vydědil je) nebo aby získaly děděním jiný majetek, než obchodní podíl.