1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Som certifikovaný profesionálny mazlič s prechodným pobytom v ČR, slovenská národnosť, a plánujem ponúkať služby v tejto oblasti. Princípom služby je objímanie klientov a využívanie dotyku a rozprávania sa k zníženiu stresu. Keďže je to v Česku nová služba, chcem sa poradiť či mám zakladať živnosť keďže to nespadá do žiadnej z kategórii živností. Alebo môžem podnikať bez živnosti. Ďakujem Jarmil.

ODPOVĚĎ:
Každé podnikání vyžaduje živnostenské oprávnění či jiné oprávnění vyžadované zákonem.
Vzhledem k oboru podnikání doporučuji písemně konzultovat s příslušným živnostenským úřadem.

V úvahu přichází živnost volná, a to:
60.   Poradenská a konzultační činnost, zpracování odborných studií a posudků.
či
78.   Poskytování služeb osobního charakteru a pro osobní hygienu.
S ohledem na skutečnost, že se jedná o ne zcela tradiční druh podnikání v ČR a také na ne vždy stejný přístup jednotlivých živnostenských úřadů, je vhodné mít k dispozici písemné posouzení přímo příslušného živnostenského úřadu.