Jak ošetřit situaci při uzavření registrovaného partnerství, kdy matka partnerky je nedohledatelná? Mám na mysli situaci, kdy matka může nekontrolovatelně uzavírat půjčky, které by posléze nehradila, vztahuje se povinnost hradit za ni dluhy i pro mne, jako reg. partnerku její dcery? Děkuji Lenka.

ODPOVĚĎ:
Děti neodpovídají za dluhy rodičů. Pokud rodič zemře, může dítě dědictví odmítnout a nehrozí, že by měl za svého rodiče hradit dluhy.
V rámci registrovaného partnerství nevzniká obdoba společného jmění manželů, vůbec Vám tedy nehrozí, že byste měla být odpovědná za dluhy své partnerky, natož její matky.

> Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Registrované partnerství a dědění dluhů po rodiči, rodičích, otci, matce