Žena nastupuje do nového zaměstnání. Velmi ji překvapilo, že zaměstnavatel podmiňuje podepsání pracovní smlouvy tím, že její výplata bude zasílána na peněžní účet, a to dokonce na účet bankovní společnosti, ve které má být žena zaměstnána. Žena splňuje veškeré kvalifikační podmínky pro tuto práci, avšak pokud podmínku zaměstnavatele nesplní, nebude přijata. Jedná se v tomto případě o diskriminaci? Děkuji, Bořivoj

ODPOVĚĎ:
Podle § 142 odst. 3 zákoníku práce se mzda nebo plat vyplácí v pracovní době a na pracovišti, nebyla-li dohodnuta jiná doba a jiné místo výplaty nebo není-li v tomto zákoně dále stanoveno jinak.
Postup zaměstnavatele je proto v rozporu se zákonem.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Pokud zaměstnanec chce vyplatit peníze ne na účet, musí zaměstnavatel vyhovět?