Učím na ZŠ na 1. i 2. stupni. Mám vystudovaný stupeň 2. a 3. Zaměstnavatel mě však vede jako učitelku 1. stupně, dle jeho vysvětlení proto, že mám více hodin na 1. stupni (10:7). Nevím však, jestli je to právně v pořádku a jestli to nemá vliv i na finanční ohodnocení. Takto jsem vedená již od doby, co jsem nastoupila.

Platové výměry se zařazením učitel na 1. stupeň jsem vždy podepsala. Pokud je to v rozporu, je možné žádat o proplacení možných rozdílů ve výplatách i zpětně? I v případě, že jsem dokument vždy podepsala? Děkuji.

ODPOVĚĎ:
Určující pro zařazení do platových tabulek je druh práce a náplň práce, tedy skutečně vykonávaná práce, nikoli vystudovaný obor. Pokud reálně vykonáváte převážně práci jako učitelka 1. stupně, je toto zařazení v pořádku.